Uppfödare mops

   Mops kennel täby

  Mops valp Vad kostar en Mops valp? En Mops valp brukar kosta mellan kronor beroende på vilken uppfödare du går till och vart i landet hon befinner sig. Hur många valpar kan hundrasen få? De flesta får mellan en och sex valpar åt gången, men vissa kan få så många som tolv.

  Strandsmedjans kennel

  Uppfödare Mops En bra utgångspunkt när du letar efter pålitliga och bra uppfödare inom rasen är att se vilka uppfödare som listas hos rasklubbar eller liknande organisationer. Dessa uppfödare följer ofta särskilda riktlinjer och krav för sin uppfödning för att minska sjukdomar och liknande.


 • uppfödare mops

 • Mops till salu

  Uppfödare Uppfödare Listan nedan är sorterad i bokstavsordning efter kennelnamn. Du måste vara medlem i Mopsorden för att finnas med på listan. Ditt medlemsnummer hittar du på baksidan av klubbtidningen Mopsallehanda eller SKKs medlemstidning Hundsport.

  Mops fodervärd

  Vi vill verka för en sundare mops och vi ställer krav på uppfödarna inom klubben. Den som köper valp av klubbens uppfödare ska kunna känna sig trygga med sitt köp för att föräldradjuren alltid är kontrollerade och avelsgodkända. Chansen är då större att få en friskare mops.

  Skk mops uppfödare

  Den som köper valp av rasföreningens uppfödare skall kunna känna sig trygg med sitt köp för att föräldradjuren alltid är kontrollerade och avelsgodkända. Chansen är då större att få en friskare mops. Tyska hundar har testats och avelsgodkänts i många generationer och fokus har varit hälsa.


  Mops uppfödare stockholm

  Förlängning efter kontakt (web@) kan ske med fyra veckor i taget. Mopsorden agerar inte som ombud mellan ägare och köpare utan upplåter denna plats som en anslagstavla. För prisförfrågan och andra frågor om hunden ber vi intresserade att ta kontakt med ägaren direkt.
 • Mopsorden valpar


 • Bubblans kennel

   en sportigare mops fÖr aktiva hundÄgare. VI RIKTAR OSS TILL DE SOM VILL HA EN AKTIV OCH MER RÖRLIG MOPS SOM VILL HÄNGA MED PÅ ALLT. MOPSEN ÄR EN SMART, ROLIG MÅNGSIDIG HUND SOM GILLAR ATT BLI AKTIVERADE SAMT VARA EN DEL AV FAMILJEN.
 • Skk mops uppfödare
 • Mopsorden valpar

 • This cleaning set offers all you need for a clean and spotless home. Order now. With it's innovative design, this mop is compact and lightweight. Order now.

Copyright ©online-school.edu.pl 2023